Všetko o pôžičkách bez dokladovania o príjme

Keď si do internetového prehliadača napíšete slovo pôžička, dostanete vyše 400 000 odkazov. Áno, náš trh je pôžičkami priam presýtený. Férová, najľahšia, pre každého, na čokoľvek a ešte ďalších pár prívlastkov navyše. Chcete si aj vy požičať, ale chýbajú vám informácie? V nasledujúcich riadkoch sa ich dozviete.

Pôžičky bez dokladovania príjmu

V tomto článku si objasníme, o aký druh pôžičky ide. Môže si ju zaobstarať naozaj každý. Je úplne jedno, či ste zamestnaní, na materskej dovolenke, dôchodca, začínajúci podnikateľ. Vo všeobecnosti je teda určená tým, ktorí nechcú alebo nemôžu dokladať svoje príjmy. Môžu ju vyhľadať aj ľudia, ktorým banka požičanie neschválila z rôznych dôvodov.

Kto vám ich  poskytne?

Pôžičky bez dokladovania príjmu vám žiadna banka nevybaví. Poskytnú vám ich výlučne nebankové firmy alebo súkromné osoby. Medzi hlavné výhody oproti bankám dávajú tieto firmy do popredia rýchle vybavenie prostredníctvom SMS či online formulára, ku ktorému potrebujete len svoj občiansky preukaz a prístup k internetu.

Koľko si môžete požičať?

Závisí to samozrejme od konkrétnej nebankovej spoločnosti, či súkromnej osoby. Požičať si môžete niekoľko stoviek, ale aj tisícok eur. Pôžičky bez dokladovania navyše umožňujú využiť rôzne svoje varianty – rýchla pôžička, či varianta nebankovej americkej hypotéky. Pri rýchlej pôžičke ide o obmedzenú sumu, a tou je niekoľko stoviek eur. V tomto prípade si však musíte dať pozor aj na dobu splatnosti, ktorá býva taktiež obmedzená. Pokiaľ ide o variantu nebankovej americkej hypotéky, tá si tiež nevyžaduje dokladovanie príjmu. Jediným negatívom býva ručenie nehnuteľnosťou. Ak ju teda chcete využiť, musíte sa zaviazať. Ako jej výhodu mnohé nebankové spoločnosti považujú jej nízky úrok, ale aj dostupnosť bez registra. Ak teda máte záznam, absolútne im to nevadí, posudzujú totiž každého žiadateľa individuálne. Taktiež berú do úvahy aj vašu schopnosť splácania tejto pôžičky.

Pokiaľ sa chystáte využiť pôžičku bez dokladovania príjmov, určite si všetko, čo sa týka zmluvy preštudujte a dôkladne prečítajte. Opatrnosti totiž nikdy nie je dosť, a aj s týmito typmi pôžičiek niekedy bývajú nedorozumenia. Pozrite si ceny za úrok či ročnú percentuálnu mieru nákladov, ale aj to, čo sa stane, ak by ste splácanie neutiahli. Mnohé stránky ponúkajú aj rôzne kalkulačky, ktoré vám vypočítajú a určia tú najvýhodnejšiu pôžičku. Nedajte sa vždy zlákať na ospevovanú rýchlosť či plný účet a verte radšej svojim vlastným schopnostiam, pretože niekedy je naozaj: „Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche.“