Porovnanie pôžičiek online na CoolPozicky.sk

Zdroj: http://pixabay.com/en/money-glut-500-euro-euro-stack-432688/
Zdroj: http://pixabay.com/en/money-glut-500-euro-euro-stack-432688/

Dnes som mal opäť klasický telefonát. Po úvodných slovách mi bolo jasné, že mi niekto ide ponúkať to najvýhodnejšie, čo nikde nenájdem. Vždy je to o tom istom, či už sú to holiace strojčeky, super výhodné pôžičky, rôzne zázračné krémy a podobne. Zvyčajne reagujem rovnako. Slušne sa poďakujem a ukončím rozhovor. Viem, možno by som si mal vypočuť viac, ale v podstate ukončením rozhovoru ušetrím čas svoj i človeka, ktorý mi volá.

Podobne je to aj s pôžičkami. Či už ich potrebujete alebo nie, s ponukami akoby sa roztrhlo vrece. Ste zavalení telefonátmi, emailovými správami, reklamami, ktoré udierajú do očí na rôznych stránkach. Kto si má v tej ponuke vybrať? A treba uznať, že je to často zložité. Viem, nedávno som písal, aké dôležité je všímať si ročnú percentuálnu mieru nákladov. Ale to nie je všetko. Porovnanie jednotlivých ponúk a ich výhodnosti je často komplikovanejšie, ako sa môže zdať na prvý pohľad.

Ako si vybrať výhodnú pôžičku

Pre nás obyčajných ľudí je samotné porovnanie pôžičiek často zložité. Ponúk je veľa, banky i nebankové spoločnosti majú rôzne podmienky, požiadavky, často nie sú veľmi jasné a zrozumiteľné. Potrebujeme predsa nájsť pôžičku, ktorá bude pre nás najvýhodnejšia. Rôzne nebankové pôžičky ihneď dostupné môžu byť, ale i nemusia byť tou správnou voľbou.

Jednou z možností je nájsť schopného finančného poradcu, ktorý pomôže s výhodnou pôžičkou a zároveň dokáže i poradiť, kde ešte môžeme svoje peniaze ušetriť či zhodnotiť.

Inou možnosťou je využiť online porovnanie požičiek. Ideálne také, kde sú jednotlivé spoločnosti a ich ponuky aj hodnotené samotnými žiadateľmi, či už úspešnými alebo nie. Jedným z portálov, ktorý sa venuje tejto problematike je aj  www.CoolPozicky.sk, kde nájdete nielen porovnanie pôžičiek, ale aj zoznam overených spoločností, ktoré sú odporúčané žiadateľmi o pôžičku. Nájdete tu dostatok informácií, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa a vybrať si najvýhodnejšiu ponuku.

Často sme ovplyvnení peknými číslami v úderných vetách:

  • Dostanete 3 000 eur iba za 30 eur mesačne!
  • Pôžička za pár minút a bez poplatkov!
  • Úrok len 5,2% ročne!

Aká je ale pravda? Je možné, že daná ponuka je pre vás najvýhodnejšia. Možné je aj to, že sú tam skryté rôzne trochu nevýhodnejšie podmienky či poplatky. Aj preto je dobré využiť online porovnávač pôžičiek, ktorý vám pomôže ušetriť aj na pôžičke.